Niezwykły zamiennik cukru

ByDaniel

Niezwykły zamiennik cukru

Ksylitol-naturalny cukier o wyjątkowych właściwościach

Zamiennik ksylitol to produkt słodzący, pozyskiwany głównie z kory fińskiej brzozy. Posiada on formę proszku, rozpuszczalnego w wodzie. Dzięki temu jego zastosowanie jest niezwykle szerokie, a obecnie, ze względu na zdrowotne właściwości zwiększa swoją popularność.

Słodzik ten jest szczególnie ceniony i polecany przez diabetyków, ponieważ odznacza się niskim indeksem glikemicznym, wpływającym na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Dlatego właśnie mogą stosować go osoby z cukrzycą, insulinoodpornością, a także z nieprawidłową tolerancją glukozy. Oprócz tego jego zaletą jest dwukrotnie niższa wartość energetyczna względem zwykłego cukru białego, czym skrada serca wszystkich konsumentów będących na diecie.

Ksylitol pełni wiele niezbędnych funkcji, które wspomagają prawidłową pracę organizmu. Należą do nich takie procesy jak:

  • zwiększone wchłanianie wapnia oraz jego przyswajanie przez kości,
  • wpływ na przyswajanie soli mineralnych,
  • regulowanie odczynu w organizmie i jego odkwaszanie,
  • działanie antybakteryjne i grzybiczobójcze,
  • hamowanie rozwoju bakterii w jamie ustnej.

Dzięki tym właściwościom ksylitol zapobiega wielu chorobom, w tym osteoporozie czy próchnicy zębów. Ponadto zapobiega chorobom bakteryjnym i grzybicy. Jest on zatem o wiele lepszym rozwiązaniem w stosunku do cukru białego, który posiada takie samo zastosowanie w przemyśle spożywczym.

Do czego używać ksylitolu?

Ksylitol idealnie nadaje się do słodzenia różnych napoi, takich jak kawa czy herbata. Ponadto sprawdzi się przy przygotowywaniu domowych przetworów, w postaci dżemów, powideł i kompotów. Jest to także dobry składnik, wykorzystywany do pieczenia ciast, który nie zmienia ich smaku, a także formy, dzięki czemu jest lepszym zamiennikiem cukru buraczanego. Ksylitol jest wyjątkowym rozwiązaniem, często stosowanym przy tworzeniu deserów. Posiada miętowy aromat, który urozmaici każdą słodycz i nada jej niepowtarzalności. To produkt, polecany przez wielu konsumentów, dbających o zdrowie własne i bliskich.

About the author

Daniel administrator